فقط تلاش کن. همین.

ساخت وبلاگ
چکیده : بلیک می گفت خدا در گناه نیست. میگفت اینکه میگی 'خدا یعنی همه چیز' کاملا و مطلقا درست نیست. چون خدا د... با عنوان : فقط تلاش کن. همین. بخوانید :
بلیک می گفت خدا در گناه نیست. میگفت اینکه میگی 'خدا یعنی همه چیز' کاملا و مطلقا درست نیست. چون خدا درد نیست، مرگ نیست، مریضی نیست، گناه نیست. خدا خوبی است، مهربانی، عشق، بخشش. قبل از اینکه آدم و حوا از میوه ی ممنوعه بخورن، هیچکدام این ها وجود نداشتن. اما میوه ی ممنوعه در بهشت نیاز بود. چون وقتی بنده حق انتخابی نداره، وقتی واقعا هر چیزی که هست خدا ست، با خدا بودن هیچ چیزی را ثابت نمی کند. خدا به آدم و حوا حق انتخاب بین خدا و "غیر" را داد. وقتی آنها میوه ی ممنوعه را خوردند غیر خدا را انتخاب کردند و خدا چون عادل است، باید واکنشی نشان می داد، نه؟ برای همین آنها را از بهشت راند. با اینکه هنوز دوست شان داشت -خدا عشق است. بعد برای وصل کردن دوباره ی این ارتباط... مسیح... 

 

گفتگوی خوبی بود. یک قسمتش در مورد ایمان حرف می زدیم. گفت ایمان یعنی باور داشتن به چیزی که ثبوتی بر اینکه باورت درست است نداشته باشی. گفت اصلا تنها به دین هم نیست، من به الیا (نامزدش) هم ایمان دارم. میدانم که قرار نیست به من خیانت کند. قرار نیست حسابم را خالی کند و گم و گور شود. میگم این ایمان به مرور زمان به دست آمده، از اولین باری که دیدیش که اینطوری نبود! هر دو با هم میگن "it kind of was"

این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان...
ما را در سایت این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 10:36