این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان

ساخت وبلاگ
چکیده : سرعت مجاز شاید 45 باشه، اما از بس جاده ی خلوتی است میشود 80 هم رفت. دو طرفش از اول تا آخر مزرعه و فا... با عنوان : این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان بخوانید :

سرعت مجاز شاید 45 باشه، اما از بس جاده ی خلوتی است میشود 80 هم رفت. دو طرفش از اول تا آخر مزرعه و فارم است. گاهی اوقات گاو های در حال چَرا، و اسپ های در حال استراحت را هم می شود زیر آفتاب تشخیص داد. همیشه وقتی دارم با سرعت بلندی ها و پستی های جاده را می گذرانم، فکر می کنم آسمان شب از بین این مزرعه ها چطور است یعنی؟

دلم تنگ تنگ تنگِ آسمان است! آسمان های شب لاست می پل نفس گیر هستند. نفس گیر! آفتاب غروب می کند. تو به آسمان نگاه می کنی و مسابقه می دهی که کی زودتر می تواند اولین ستاره، اولین جرم سماویی را پیدا کند. اگر زمانی از سال باشد که ونوس در آسمان باشد، بدون شک ونوس روشنترین جِرم است و فقط باید بدانی کجا باید نگاه کنی تا پیدایش کنی. بعد شروع می کنی به آماده کردن تلسکوپ ها. سرت را بالا می کنی. ونوس تنها نیست. پنج ستاره ی دیگر هم در آسمان قابل دید است. تلسکوپ را تنظیم می کنی. ده دقیقه گذشته. سرت را بالا می کنی. وااااااو! پنج ستاره شدن پنجاه تا، هفتاد تا. خم می شی، کتابی را از روی زمین بر می داری. بوتل آبی را از موتر میاری. به دوستی سلام می کنی. بعد از سی ثانیه به آسمان نگاه می کنی و بووووووووووم! مغرت از اینهمه زیبایی منفجر می شود. ستاره ها دو برابر شده اند. دو برابر! جرات نمی کنی چشم از آسمان بر داری. روی زمین دراز می کشی، پلک می زنی و ستاره ها با تاریکی هوا بیشتر میشن. بیشتر. بیشتر. بیشتر. 

این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان...
ما را در سایت این پست قرار بود در مورد ریل راه آهنِ باشد، نه آسمان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 10:36